Americká hypotéka

Na současném trhu hypotečních úvěrů nefiguruje jen klasická hypotéka na nemovitosti, ale také i neúčelová varianta, kterou někteří mohou znát pod názevm "americká hypotéka". Neúčelová hypotéka se od té klasické - účelové - liší v mnoha ohledech, avšak její hlavní předností je právě ta neúčelovost: lze ji tedy čerpat z jakéhokoli důvodu. Zatímco v případě účelové hypotéky je potřeba bance doložit účel financování, americká hypotéka takovou podmínku neklade, a tak poskytnuté finanční prostředky lze investovat v podstatě do čehokoli a na cokoli. Nabídka neúčelových hypotečních úvěrů je opravdu rozmanitá a široká, a tak je dobré vědět, od koho si půjčit. V tom by vám mohlo pomoci nezávislé srovnání amerických hypoték, které vám ihned zobrazí seznam všech ověřených nabídek včetně úrokových sazeb. 

Neúčelová, nebo účelová hypotéka?

Kromě toho, že poskytnuté finance je možno utratit dle libosti, jsou tu i další odlišnosti, které byste před zřízením tohoto typu hypotečního úvěru měli znát. Americká hypotéka je zatížena zástavím právem k nemovitosti (klient většinou ručí stejnou nemovitostí, kterou z úvěru financuje). Další stinnou stránku americké hypotéky představuje vyšší úroková sazba. Neúčelový hypoteční úvěr má však i svá pozitiva, kterých se u klasické hypotéky jen těžko dohledáme:

  • Odpadá nutnost dokládat své příjmy
  • Nemovitost zatíženou americkou hypotéku lze kdykoli prodat
  • Lze ručit více nemovitostmi zároveň

 

Porovnejte nabídky všech amerických hypoték. Pro naše klienty zdarma neúčelovou hypotéku zřídíme a poradíme jim s dalšími způsoby financování. U nás se za hypoteční poradenství a zřízení hypotéky neplatí. Nastavte si parametry své hypotéky, vyberte si nejnižší úrokovou sazbu a to ostatní už nechte na našich hypotečních makléřích.