Refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky je splacení stávajícího úvěru novým úvěrem. Klienti tak nejčastěji činí tehdy, když se blíží konec fixace hypotéky, čímž je myšleno období, na které banka klientovi garantuje výhodnou úrokovou sazbu. Taková úroková sazba však platí jen několik let, během kterých je její výše neměnná. Po konci fixačního období však banka nastaví svou pravou tvář a klientovi nabídne méně výhodnou úrokovou sazbu. Právě během tohoto období má každý klient nárok hypotéku refinancovat, tedy najít si výhodnější nabídku u konkurence, která stávající úvěr splatí novým úvěrem s nižší úrokovou sazbou a výhodnějšími podmínkami. Takto se banky přetahují o klienty donekonečna, a tak je výsadou každého z nich toho využít. Porovnejte aktuální nabídky refinancování hypotéky a najděte si pro sebe tu nejvýhodnější. 

Co se dá dělat, když skončí fixační období?

Věděli jste, že po několika prvních letech splácení hypotéky končí období fixace úrokové sazby? Po skončení tohoto období banka výši ůrokové sazby podstatně zvýší, což logicky vyústí i v nárust pravidelné měsíční splátky. Banka se totiž bude snažit nahnat ušlý zisk z akční úrokové sazby, na kterou láká nové klienty. Právě tehdy je nasnadě využít refinancování hypotečního úvěru. Každý klient by se měl mít na konci fixačního období na pozoru, protože má jen několik týdnů, kdy může se stávajícím úvěrem něco udělat. Po konci fixace má klient na výběr z následujících možností:

  1. Přijmout nově nabídnutou sazbu stavající banky a pokračovat v hypotéce
  2. Snažit se přesvědčit banku, aby nabídla lepší podmínky
  3. Využít velké konkurence na hypotečním trhu a stávající hypotéku refinancovat

 

Třetí možnost je nejvýhodnější a vyžaduje stejné množství papírování jako dvě předchozí. Banky totiž většinu administrace přebírají za klienta. Byla by tedy škoda nevyužít nejvýhodnější nabídky refinancování a nepřijmout lepší podmínky. Pakliže si nevíte s refinancováním rady, poradíme vám a pomůžeme se změnou banky a s hledáním nejvýhodnější nabídky. Svým klientům s refinancováním pomáháme každý den a vždy jim vyjednáme ty nejvýhodnější podmínky. Za naše rady a pomoc si neúčtujeme ani korunu, protože je i v našem zájmu, abyste získali tu nejlepší nabídku na trhu.