Jak to funguje
Vyplníte kontaktní údaje
Nastavíte si parametry půjčky
Porovnáme Vám nabídky
Získáte nejvýhodnější půjčku

Nezávislé srovnání půjček a úvěrů

Co může být jednoduššího? Vyberte si ze široké škály ověřených půjček tu, která Vám bude nejvíce vyhovovat a rovnou si online sjednejte úvěr. Pravidelně aktualizované nezávislé srovnání půjček porovnává veškeré aktuální půjčky včetně poplatků a akčních slev. Zjednodušuje Vám tak orientaci v přehlceném půjčkovém trhu, který se každý den mění a roste.

Srovnání půjček porovná bankovní úvěry, nebankovní půjčky rychlé půjčky před výplatou anebo třeba nabídky konsolidace úvěru. V případě jakéhokoliv dotazu se navíc můžete obrátit na naše finanční poradce, kteří Vám zdarma poskytnou poradenství. Srovnání půjček šetří našim klientům tisíce korun dnes a denně, a tak nevidíme důvod, proč byste nemohli být dalším z nich.

 

Kde si půjčit?

Jestliže si chcete půjčit, máte dnes opravdu nespočet možností. V minulosti nabízely půjčky jen banky (a samozřejmě lichváři), nicméně nabídka na trhu s půjčkami je už nějakou dobu obohacená o nebankovní poskytovatele, jejichž nabídka se stále rozšiřuje. Tyto rychlé nebankovní půjčky mají spoustu výhod, stejně jako i specifik, která byste měli znát, pokud půjčku zvažujete. Dejte si samozřejmě pozor na podvodné praktiky některých společnosti, o kterých se zmiňujeme níže.

 

Půjčka od banky

Půjčka v bance má své výhody, ale není vhodná pro všechny klienty a všechny situace. Pokud si totiž půjčujete v bance, budete potřebovat doložit mnoho dokumentů, mezi ně patří např. potvrzení o výši příjmů, výpis z účtu a další. Banky si totiž velmi důkladně prověřují, komu půjčku poskytnou a zjišťují si, zda ji bude schopen pravidelně a až do konce splácet.
 
Žádost o půjčku na základě dodaných dokumentů projde schvalovacím procesem na speciálním oddělení, která udělení půjčky buď schválí či zamítne. Tento proces má ale svá pozitiva – bankovní půjčky mají často nízký úrokové sazby, lze půjčit vyšší sumu peněz a doba splácení půjčky je možno zvolit dlouhou.
 

Půjčka od nebankovní společnosti

Nebankovní půjčka má stejně jako ta bankovní své výhody, ovšem je zde mnohem větší riziko podvodníků, ale hlavně vyšších úroků. Výhodou např. je, že při žádosti o půjčku mnohdy nemusíte dokládat své příjmy, můžete být klidně zapsáni v registru dlužníků, mít záznam v rejstříku trestů a sjednání takové půjčky může probíhat online a během několika minut.
 
Nabídka nebankovních půjček je opravdu veliká, což je na jednu stranu skvělé, protože konkurence společností snižuje úrokové sazby a žadatel o půjčku tak může získat velmi výhodné podmínky. Naopak je složité se v nabídce půjček orientovat, je snadné narazit na podvodníky, skryté poplatky či neférové podmínky.
 
Proto je vhodné si nabídku nebankovních půjček srovnat za pomocí nástroje, jako je nezávislý srovnávač půjček online, nebo ještě lépe, bezplatně se poradit s nezávislým poradcem (mezi které patří např. tým našich odborníků).
 

Kterou si zvolit?

Jestliže si nejste jistí, zda si půjčit v bance nebo od nebankovní instituce, doporučujeme dva způsoby řešení. Prvním je využít nezávislého srovnávače půjček online, do kterého zadáte, kolik a na jak dlouho si chcete půjčit. Srovnávač Vám zobrazí pouze ty nabídky, které Vašim požadavkům odpovídají. Díky tomu si pak můžete porovnat jejich jednotlivé nabídky, poplatky apod. Výhodou našeho srovnávače www.uveromat.cz je, že nezobrazuje podvodné poskytovatele a můžete jej využít z pohodlí domova.
 
Druhým, mnohem bezpečnějším a výhodnějším řešením je využít bezplatného poradenství poradce, který s Vámi Vaše požadavky probere a poradí tu nejvhodnější půjčku pro Vás. Zná totiž aktuální situaci na trhu a umí často vyjednat i výhodnější podmínky. Poradce za Vámi může přijet až domů, jeho služby jsou bezplatné a nezávislé. Naši poradci se navíc pohybují po celé České republice, ať už tedy bydlíte kdekoli, máte možnost naše poradenství využít.
 

Plusy a mínusy jednotlivých půjček

Jaké jsou výhody a nevýhody bankovních a nebankovních půjček? V jaké situaci využít kterou půjčku? 
 
Bankovní půjček se hodí tehdy, když potřebujete větší sumu peněz, nevadí Vám si několik dní počkat, než Vám peníze přijdou a zároveň můžete doložit bance dokumenty, které při vyřízení půjčky požaduje, jako je např. potvrzení o zaměstnání, výši příjmů, daňové přiznání, výpisy z účtů a další dokumenty.
 
Naopak se bankovní půjčka nehodí pro ty, kteří mají záznam v registru dlužníků, mají exekuci, či jsou dokonce v insolvenci. Banka si totiž klienty při schvalovacím procesu o půjčku pořádně prověřuje a jen tak někomu nepůjčí. Žádost o půjčku v bance prochází speciálním oddělením, jehož pracovníci posuzují riziko spojené s daným žadatelem o půjčku a jeho schopnost ji splácet dlouhodobě.
 

Plusy půjčky v bance:

 1. relativně nízký úrok
 2. dlouhá dobu splatnosti
 3. půjčení vyšší částky
 

Mínusy půjčky v bance:

 1. nutnost doložit mnoho dokumentů
 2. musíte mít zaměstnání, či být živnostník
 3. na peníze si počkáte i několik dní
 4. nesmíte mít záznam v registru dlužníků
 5. nesmíte mít exekuci
 6. nesmíte být v insolvenci
 

Bankovní půjčka - kdy?

 1. pokud si potřebujete půjčit vyšší sumu peněz např. na rekonstrukci bydlení, automobil apod.
 2. když jste schopni doložit výši příjmů potvrzením od zaměstnavatele, či daňovým přiznáním, pokud jste živnostník
 3. jestliže nemáte záznam v registru dlužníků a nemáte exekuci
 

Plusy a mínusy půjčky od nebankovní instituce

V minulých letech se společností nabízejících nebankovní půjčky objevilo velké množství, což je vlastně dobře, protože jejich konkurence snižuje úrokové sazby půjček a žadatel tak může získat pro svou půjčku výhodné podmínky. Nebankovní půjčky tak nabízejí široké možnosti výhod, ale mezi jejich poskytovateli je také mnoho podvodníků.
 
Proto je při žádosti o nebankovní půjčku bezpečnější využít služeb srovnávače půjček online, kde podvodníci zařazeni nebývají, případně ještě bezpečnější je využít bezplatné konzultace s odborníkem.
 
Nebankovní půjčka je skvělá pro ty, kterým banka peníze nepůjčí z různých důvodů. Při žádosti o nebankovní půjčku můžete mít klidně záznam v registru dlužníků, můžete mít záznam v rejstříku trestů, lze být v insolvenci či mít exekuci, můžete také vše zařídit bez ručitele a bez zástavy nemovitosti. Ovšem co je skvělé - někteří poskytovatelé nebankovních půjček navíc nabízejí službu první půjčka zdarma, vše půjčku tedy můžete mít bez poplatků a bez úroku! Takovouto možnost banky neposkytují.
 
Tyto nebankovní půjčky mají ale i své nevýhody, mezi které patří např. to, že peníze většinou získáte s kratší dobou splatnosti, půjčit si můžete jen menší obnosy peněz a s půjčkou jsou často spojené vyšší úrokové sazby. Z hlediska poskytovatelů půjčky je to pochopitelné, protože si tím kryjí riziko pro případ, že byste půjčku nespláceli.
 

Plusy půjčky od nebankovní instituce

 1. sjednání můžete udělat online, telefonicky a skrze SMS
 2. nemusíte mít bankovní účet
 3. můžete si půjčit první půjčku zdarma bez úroků a bez poplatků
 4. můžete mít záznam v registru dlužníků
 5. nemusíte mít stálý příjem, zaměstnání, ani být podnikatel a živnostník
 6. nemusíte mít ručitele ani zastavovat nemovitost
 7. můžete být v exekuci a být v insolvenci
 8. peníze získáte už během 15 minut
 

Mínusy půjčky od nebankovní společnosti:

Nebankovní půjčky, asi jako vše na světě, má své nevýhody. Jaké mínusy to tedy jsou?

 1. např. to, že si můžete půjčit jen nižší částky, pro vyšší sumy je třeba mít ručitele, či zastavit nemovitost
 2. mínusem je i to, že je možné narazit na podvodníky, takže je vhodné si předem vše prověřit skrze srovnávač půjček online
 3. navíc s prodloužením půjčky nad dobu její splatnosti jsou spojené poplatky
 

Nebankovní půjčka - kdy?

Nebankovní půjčka se nehodí vždy, shrňme si tedy situace, kdy je vhodná a kdy byste ji mohli zvážit:

 1. jestliže Vám stačí nižší suma peněz, např. v řádech tisíců až desetitisíců korun českých
 2. když chcete vyšší sumu peněz, jste schopní mít ručitele či zastavit nemovitost
 3. pokud chcete uhradit jen jednorázové výdaje (např. složenku před výplatou, nečekané náklady na děti atd.)
 

Jak se vyhnout podvodníkům

Protože na trhu s nebankovními půjčkami existují dnes již desítky až stovky poskytovatelů, je velmi snadné se v jejich nabídkách ztratit a naletět tak těm podvodným. Jakým způsobem tedy postupovat, abyste se podvodníkům a lichvářům vyhnuli a Vy i Vaše peníze byly v bezpečí?
 

Tzv. podvodné praktiky

K podvodným praktikám rozšířeným mezi nedůvěryhodnými poskytovateli půjček patří třeba požadavek uhradit poplatek za půjčku dopředu – tj. poplatek zaplatíte, nicméně půjčku už nedostanete a poskytovatel pak nereaguje na telefony, či má jiný způsob, jak tento poplatek předem obhájit a nikdy Vám jej nevrátit.
 
Zkrátka předem nikomu své peníze nedávejte, není k tomu jediný důvod, ani kdyby Vás poskytovatel půjčky sebevíce manipuloval a říkal, že bez poplatku předem to nejde, opak je pravdou - jde to.
 
Další podezřelou a podvodnou praktikou je požadavek sjednat si danou půjčku skrze telefonní placenou linku, takže zavoláte na uvedené číslo, která je buď sama o sobě placená, a nebo jste během hovoru bez upozornění přesměrováni na placenou linku.
 
Během hovoru pak musíte odpovídat na různorodé otázky, které mají za úkol Vás na lince udržet co nejdéle, či jsou zde čekací doby, kdy je Vám pouštěna melodie, hovor je prostě záměrně uměle prodlužován na co nejdelší dobu. Během jednoho telefonního hovoru tak můžete přijít až o stovky korun českých, které Vám nikdo nevrátí a nelze je reklamovat.
 
Proto si vždy hlídejte, na jaké telefonní číslo voláte, stejně jako při podezřejní na jakékoli přesměrování, které jste si nevyžádali, okamžitě zavěste telefon. Stejně tak při pouštění hudby a melodií také zavěste.
 
Mezi podvodné praktiky patří také požadavek při sjednání smlouvy o půjčce podepsat mimo jiné např. smlouvu o zprostředkování nebo finančním poradenství, či požadavek podepsat pojistnou smlouvu, která Vás zaváže k placení na několik měsíců nebo dokonce roků a kterou nebude snadné vypovědět.
 

Jak obejít podvodníky?

Při zvažování nejrůznějších společností a vybírání, od které si půjčku chcete vzít, byste měli věnovat velkou pozornost např. formě jejích webových stránek. Prezentace na internetu by měla působit profesionálně, měly by zde být veškeré informace o půjčce a dané společnosti, ale hlavně by zde měly být uvedeny kontaktní údaje a zákonné informace o poskytovateli, např. sídlo nebo IČ. Půjčovat byste si totiž nikdy neměli od fyzické osoby, ale vždy od instituce, tj. od společnosti s ručením omezeným (s.r.o.) nebo akciové společnosti (a.s.).
 
K zařízení vybrané půjčky pak předem nikdy neplaťte žádné poplatky, ať již skrze bankovní účet nebo SMS zprávu. Výjimkou je ověření bankovního účtu, kterou někteří féroví poskytovatelé vyžadují, aby došlo k ujištění, že účet je Váš a při jeho zapsání nebyla udělána chyba např. kvůli záměně číslic; takovéto ověření ale vždy probíhá za zaslání platby v řádech haléřů, maximálně do 10 korun.
 
Nikdy byste také neměli být nuceni kvůli půjčce zavolat na placenou linku, tj. na telefonní čísla začínající číslicemi 900. U těchto čísel totiž můžete zaplatit až 99 Kč za 1 minutu telefonování. V případě, že kvůli své půjčce voláte na klasické telefonní číslo, ale během telefonního hovoru máte podezření na přesměrování na placenou linku, ihned hovoru ukončete, jak zmiňujeme výše.
 
Vystupování a komunikace jakéhokoli poskytovatele půjčky by měly být profesionální, transparentní a otevřené, neměli byste mít pocit, že něco ukrývá, je nepříjemný a arogantní, měl by k Vám přistupovat s úctou, přeci jen jste jeho budoucí (nebo současní) klienti a tak by o Vás měl pečovat. Vždy také buďte pozorní, když slyšíte cizí přízvuk, nebo na situaci, kdy poskytovatel neumí dobře česky.
 

Poradce při půjčce - ano, či ne?

Jestliže si chcete být zcela jistí, že se vyhnete lichvářům a podvodníkům nabízejícím nebankovní půjčky, je využít nejen nezávislého online srovnávače půjček, jako jsou např. tento nebo tento web. kde nenajdete žádné nefér a podvodné firmy, ale hlavně také sejít se s odborníkem.
 
Poradce se orientuje v aktuální situaci na trhu s půjčkami, moc dobře, kteří poskytovatelé podvádějí a ví, které půjčky jsou ty nejvýhodnější, navíc Vám pro Vás doporučí přesně půjčku na míru, ideálně zdarma a bez poplatků. Svým poradenstvím Vám pomůže ušetřit nejen čas, ale hlavně peníze a starosti.
 
Ideální je vybrat si poradce, který je nezávislý, takže Vám poradí opravdu objektivně a doporučí tu nejlepší půjčku pro Vaši konkrétní situaci. Pokud budete mít otázky, rád je zodpoví a pomůže se zorientovat v informacích týkajících se Vaší zvolené půjčky a nebankovní (či bankovní) společnosti, od které si chystáte půjčit.
 
Stejně tak i poradí, jak řešit různé problémy ve Vaší konkrétní finanční situaci. Se sjednáním půjčky pak pomůže poradce i prakticky, tj. se není třeba o nic starat, jen mu sdělíte potřebné informace a on vše vyjedná za Vás, Vám už pak jen přijdou peníze na účet, či je v hotovosti dostanete od obchodního zástupce dané společnosti.